Jak probíhá financování? 
Apartmány Javorná:
Rezervační poplatek činí 90 000 Kč a je splatný do 3 pracovních dnů od podepsání rezervační smlouvy. Následuje příprava dalších smluvních vztahů, kde bude zhruba měsíc čas na úhradu zálohy. Ta činí 30 % z ceny bytu. Doplatek se bude pojit s předáním apartmánu, což je plánováno na červenec 2022.
Co vše je součástí rekonstrukce, nejvíce padá otázka: Je součástí rekonstrukce i střecha a rozvody?
Apartmány Javorná:
Navazujeme na rekonstrukci, která proběhla v roce 2005. Budovy byly celé zrevidovány a vše, co je jen trochu nevyhovující, bude vyměněno. Důležitým požadavkem investora je vysoký standard objektu.
Nová bude skladba střešní konstrukce. Krov bude doplněn a částečně vyměněn, dále bude nově naimpregnován proti dřevokazným škůdcům. Kompletně nové budou rozvody elektroinstalace, vody i kanalizace. 
Jaké jsou plánované měsíční příspěvky do fondu oprav? Jak je plánovaná správa objektu? Kdo bude řešit opravy a údržbu společných prostor (úklid chodby, sekání trávy)?
Apartmány Javorná:
Výše příspěvků bude cca 70-80 Kč na m2 dle velikosti apartmánu. Údržbu a správu budovy bude řešit firma vybraná developerem.
Jak je plánované vytápění? 
Apartmány Javorná:
Zdrojem vytápění budou tepelná čerpadla typu vzduch-vzduch umístěná ve venkovní části u parkovacích stání. Rozúčtování nákladů na vytápění bude individuální podle užitné plochy apartmánu. Pro zájemce je možné za příplatek zřídit dálkové ovládání vytápění apartmánu.
Bude každý apartmán vybavený vlastním ohřevem teplé vody? Z jakého zdroje tepla? 

Apartmány Javorná:
TUV bude řešeno centrálními zásobníky s ohřevem tepelnými čerpadly. Kuchyňská linka včetně spotřebičů není součástí standardní dodávky. V kuchyni se každopádně počítá s běžnými spotřebiči a na to bude dimenzován odběr elektrické energie a počet zásuvek. Cokoliv nadstandardního řešíme individuálně.
Je součástí vlastnictví apartmánu i podíl na vlastnictví společných prostor?
Apartmány Javorná:
Ke každé jednotce náleží podíl na pozemku pod budovou a pak výlučné užívání vymezených prostor dle prohlášení vlastníka - sklepní kóje, parkování, kolárna, lyžárna. 
Bude v objektu zavedený internet? 
Apartmány Javorná:
Ano, internet bude přiveden do každé bytové jednotky. Budoucí vlastník jednotky si může uzavřít s dodavatelem internetu vlastní smlouvu o připojení.